3 Limburgs Kampioenen turnen voor S.V. Atalanta Maasbracht

In het weekend van 2 & 3 april vonden de Limburgse Kampioenschappen turnen plaats in Meerssen. Voor Atalanta kwamen maar liefst 16 meiden in actie dit weekend. Op zaterdag mochten Otja Jeurissen (instap D2) & Inge Jochems (junior div. 6) het spits afbijten. Otja had veel zin in de wedstrijd en wist heel goed te turnen, vooral op de balk en vloer. Op brug viel ze helaas, maar ondanks deze val werd Otja toch nog knap 3e! Inge turnde een sterke wedstrijd maar haar punt op de brug viel helaas wat tegen. Inge werd heel knap met maar 1 uurtje turnen in de week 5e. In de middag wedstrijd kwamen Eva van Pol (instap D1), Madelon Koopmans & Myrna Hoekstra (senior div. 5) in actie komen. Eva startte op haar 2 minste toestellen, vloer en sprong. Hier wist ze goed doorheen te slaan. Op brug was Eva er dan ook van overtuigd om het hoogste punt neer te zetten en dat deed ze ook! Ook op balk turnde ze een super oefening en kreeg hier een 13,800 voor! Eva werd 3e van Limburg in haar niveau! Madelon turnde een hele stabiele wedstrijd zonder grote fouten. Ze kwam 0,10 punt te kort voor een podium plek en werd 4e. Myrna had geen fijne voorbereiding gehad en was eigenlijk ziek maar wilde het toch proberen. De wedstrijd verliep aardig met wel wat foutjes hier en daar, Myrna werd 8e. In de laatste wedstrijd kwamen Chaline Toebosch (senior div. 4) en Noë Pols (junior div. 3) in actie. Chaline had maar 1 doel en dat was goud halen. Na 2 toestellen pakte Chaline gelijk een voorsprong en ook op balk turnde ze een goeie oefening. Op het laatste toestel vloer ging het bijna mis! Ze zwikte lelijk haar enkel om en turnde haar oefening op karakter af, heel erg knap! Haar doel was bereikt en Chaline mag zich met dik 2 punten verschil van de nummer 2 Limburgs Kampioen noemen! Noë opende goed op brug, op balk viel ze helaas een keer en dat kostte haar behoorlijk wat punten. Op vloer liet Noë veel mooie nieuwe sprongen zien die de jury kon waarderen. Helaas had ze niet voldoende power voor haar laatste serie en viel hiermee. Na een wisselende wedstrijd werd Noë nog heel verrassend 4e.

Zondag 3 april mocht Myrthe van Kessel (pupil2 N3), Tessa Tobben (jeugd div.1) en Jessica Richard & Danee Grubben (jeugd N4)  het spits afbijten. Voor Danee & Jessica beide hun laatste wedstrijd in de verplichte oefenstof. Jessica turnde op de brug voor het eerst streksalto af! Helaas moest ze 2 vallen op balk incasseren waardoor haar achterstand op de rest erg groot was, Jessica werd 9e. Danee turnde een stabiele wedstrijd en liet een mooi boogje zien op de balk en werd 8e. Myrthe begon erg gefocust aan de wedstrijd en opende sterk op vloer en sprong. Brug was erg spannend want ze turnde voor het eerst wegzet salto af en deze lukte! Haar laatste toestel was balk en daar zette ze een super oefening neer! Na deze mooie wedstrijd met hoge punten mocht Myrthe zich ook met dik 2 punten verschil Limburgs Kampioen noemen! Tessa turnde aan de andere kant van de zaal en startte op balk waar ze gelijk een voorsprong pakte op haar tegenstanders door een mooie stabiele oefening neer te zetten. Vloer ging iets minder waardoor ze iets van haar voorsprong in moest leveren, Tessa werd na een stabiele wedstrijd 2e van Limburg. In de laatste wedstrijd van dit weekend kwamen onze pupillen 1 in actie. Eline & Romy (N2) mochten starten op balk waar Romy gelijk 2 vallen moest incasseren. Eline turnde een mooie oefening met voor het eerst tiktak op de balk! Op de andere toestellen turnden de meisjes stabiel. Eline werd 8e en Romy 10e. Roos Aendenroomer, Floor & Sarah Kessels (N3) turnden in dezelfde wedstrijd en begonnen op vloer. Floor zette daar een hele hoge score van 13,500 neer! Sarah ging daar zelfs nog overheen met een 14,05. Roos turnde op alle toestellen heel stabiel en turnde geen grote fouten tijdens de wedstrijd en werd 7e. Floor viel helaas een keer op sprong en balk en werd 6e. Sarah turnde een hele sterke wedstrijd en met een score van 13,150 verzekerde ze zichzelf van haar Limburgse titel met dik 2 punten verschil op de nummer 2!

Einduitslag: 3x goud, 1x zilver & 2x brons!